Як відомо, за останній час до БРІКС приєдналося багато нових держав. Проте, як цей геополітичний блок виглядає на тлі нинішніх світових лідерів – країн "Великої сімки"? Експерти Visualcapitalist спробували відповісти на це питання. Вони прогнозують, що до 2025 року на БРІКС, до складу якого входитимуть 10 країн, припадатиме приблизно 27% світового валового внутрішнього продукту, тоді як на країни G7 – 45%. Отже, говорити про "паритет" поки що не варто.
Водночас, варто підкреслити, що БРІКС активно нарощує свій потенціал. Нагадаємо, що з першого січня 2024 року Єгипет, Іран, ОАЕ та Ефіопія офіційно стали членами цієї організації.
Також важливо зазначити, що окрім основних учасників, в БРІКС є країни-партнери, до яких належать Білорусь, Казахстан та Узбекистан.
Китай, який займає провідну позицію серед країн БРІКС за часткою у ВВП, відіграє ключову роль в об'єднанні. Серед найбільш потужних економік також варто згадати Індію, Бразилію та Росію. Натомість найбільше значення у ВВП Великої сімки мають Сполучені Штати.
Нещодавно Нігерія стала партнером БРІКС, населення якої становить близько 230 млн осіб, що робить її найбільшою країною в Африці та шостою у світі.
Окрім того, раніше до міжнародного об'єднання у статусі повноправного члена приєдналася Індонезія. Це суттєво посилює позиції БРІКС, адже Індонезія є четвертою за чисельністю населення країною в світі.
Слід зазначити, що Джакарта вже давно виявляла бажання приєднатися до БРІКС для просування інтересів Глобального Півдня. Проте країна попросила відкласти офіційне приєднання до після президентських виборів, які відбудуться у лютому 2024 року.