Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підкреслює, що Україні терміново необхідні дієві заходи для зміцнення оборонних можливостей нашої країни.
Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це Сибіга заявив під час спільної пресконференції з державним секретарем з закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі в Києві.
Зокрема, у Сибіги задали питання, чого Україна очікує від Сполучених Штатів в обмін на природні ресурси, і чи йдеться про розміщення американських військових в Україні у рамках міжнародних зусиль для забезпечення майбутнього миру.
"Я впевнений, і в цьому немає сумнівів, що досягнення справедливого, всебічного та сталого миру в Україні є також важливим національним інтересом США. Реалізація концепції "мир через силу" – це не просто абстрактна ідея", – підкреслив Сибіга.
Як зазначив міністр закордонних справ України, ця ідея реалізується через конкретні кроки, проєкти та рішення.
"І саме в цьому полягає його практичне застосування – через конкретні дії вже сьогодні у зміцненні нашої обороноздатності, через конкретні рішення щодо пришвидшення поставок необхідного оборонного устаткування для України, без затримок, саме тепер, щоб стабілізувати ситуацію на фронті", – підкреслив Сибіга.
Міністр підкреслив, що в програмі перемоги президента України Володимира Зеленського містився розділ, присвячений мінеральним і природним ресурсам, якими щедро наділена Україна.
"Зокрема, ми обговорюємо можливості для наших партнерів щодо інвестування та спільної розробки, адже це відповідає нашим спільним стратегічним інтересам. Це також є одним із конкретних втілень реалізації концепції миру через силу, оскільки це складова певних гарантій присутності великого бізнесу в Україні та великих інтересів наших найближчих союзників – Сполучених Штатів – у розробці таких родовищ і їхньому захисту. Ми справді маємо величезні можливості для цього", – зазначив Сибіга.
Він стверджує, що ця точка зору України доходить до американців.
"Наші спільні інтереси в взаємовигідній співпраці виходять за межі лише цих стратегічних ресурсів. Наприклад, величезний потенціал відкривається особливо після зупинки транзиту російського газу через територію України – у питанні закупівлі газу LNG у США. Ви знаєте, що Україна має надзвичайно потужні підземні газові сховища, і тут також є спільні можливості для взаємовигідної співпраці, підсилюючи енергетичну безпеку Європи, оскільки цього газу буде достатньо, якщо закачувати його в наші сховища для забезпечення гарантії енергетичної безпеки в Європі", – зазначає Сибіга.
Окрім того, за його словами, існують можливості для американських компаній у відновленні України. "Це стане одним із найбільших проєктів цього століття", – зазначає Сибіга.
Як раніше повідомляло агентство УНІАН, Захід виявляє інтерес до корисних копалин України вже досить давно. Тепер ці ресурси можуть стати формою винагороди за надану допомогу. "Ми інвестуємо сотні мільярдів доларів. У них є вражаючі корисні копалини. Я прагну забезпечити їхню безпеку, і вони готові це реалізувати", – зазначив президент США.
Окрім того, у WP дізналися про позицію України стосовно допомоги США в обмін на наші природні ресурси. Зеленський вперше підніс питання про надання Сполученим Штатам сировини під час своєї зустрічі з Трампом перед виборами у листопаді.