На думку Олега В'югіна, колишнього заступника голови Центрального банку Росії, Вашингтон стверджує, що Москва має вибір: або зупинити нарощування військових витрат, намагаючись повернути контроль над територією в Україні, або продовжувати їх збільшувати, зіткнувшись із наслідками у вигляді економічних труднощів, включаючи високу інфляцію та зниження рівня життя, що створює політичні ризики.
Незважаючи на те, що Росія навряд чи зможе швидко зменшити витрати на оборону, що складають приблизно третину її бюджету, ймовірність мирного врегулювання може зменшити економічний тиск, призвести до скасування санкцій і повернення західних компаній.
"Росіяни не будуть негайно припиняти фінансування військового виробництва, побоюючись виникнення рецесії і через потребу в відновленні армії", – зазначає Олександр Коляндр, співробітник Центру аналізу європейської політики (CEPA). "Але якщо звільнити частину солдатів, це трохи зменшить напругу на ринку праці".
Призов на військову службу та еміграція призвели до значного браку робочих ресурсів, що стало причиною рекордно низького рівня безробіття в РФ, який зараз складає 2,3%.
Інфляційний тиск також може зменшитися, додав Коляндр, оскільки глобальні перспективи можуть зробити Вашингтон менш імовірним застосування вторинних санкцій до компаній з таких країн, як Китай, що спростить імпорт і, відповідно, знизить його вартість.
Російські ринки вже демонструють позитивні зміни. У п'ятницю, 21 лютого, курс рубля по відношенню до долара піднявся майже до найвищого рівня за останні шість місяців, що стало наслідком позитивних очікувань щодо можливого послаблення санкцій.
Міністерство фінансів прогнозує дефіцит у 1,2 трильйона рублів на 2025 рік та тричі коригувало свої бюджетні плани в минулому році.
Зниження цін на нафту, обмеження бюджету та збільшення безнадійних корпоративних боргів є одним із основних економічних ризиків для Москви. Трамп, хоча й пропонує компроміси з приводу України, попередив про можливість нових санкцій, якщо мир не буде встановлено.
Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила, що в російській економіці з'являються проблеми. Вона закликала Захід посилити санкції проти Росії, щоб надати Україні кращі умови для досягнення мирної угоди.
Водночас газета The Telegraph повідомила, що ціни на запозичення та відсоткові ставки в Росії досягли болючих рівнів. Це створює тиск на національні компанії.
Оглядник Bloomberg Марк Чемпіон акцентував увагу на тому, що Росія є менш потужною, ніж вважає Путін, і саме Трамп може дозволити собі маневрувати під час переговорів, оскільки деякі з "козирних карт" Кремля залежать від вибору Заходу, або ставляться під сумнів Україною, або є ілюзорними.