Новий президент США Дональд Трамп, який своїми передвиборчими обіцянками сприяв розвитку криптоіндустрії, перед інавгурацією запустив свій токен. Представники криптосвітів висловлюють занепокоєння щодо потенційних наслідків. Як повідомляє видання The Atlantic, ціна токена Трампа зросла з 6 до понад 70 доларів всього за одну добу. Оскільки дві компанії, пов'язані з Трампом, володіють 80% загального обсягу монети, він, по суті, отримав більше 10 мільярдів доларів за вихідні.
За оцінками Axios, протягом цього періоду токен $TRUMP відображав близько 89% чистої вартості Трампа, що робить його одним з найбагатших людей у світі. Пізніше Меланія Трамп анонсувала випуск своєї власної монети – $MELANIA.
Обидва токени, $TRUMP і $MELANIA, є мемкоїнами, які не мають реальної бізнес-основи чи практичного застосування. Мемкоїни зазвичай швидко набирають популярність у соціальних мережах, досягають сильно завищених цін, після чого їх починають скидати на тих, хто запізнився з покупками. Це є надзвичайно ефективною, але вкрай ризикованою схемою.
Цикл ринкового попиту на мемкоїни зазвичай тягнеться до нуля. Інсайдери та перші покупці отримують швидкий прибуток за рахунок тих, хто приєднується пізніше. Незважаючи на потенційний вплив Трампа, який міг би надати токену $TRUMP більше стабільності, ймовірно, він буде навіть більш волатильним, ніж такі криптовалюти, як біткоїн. Вартість $TRUMP вже впала більш ніж у два рази і становить менш ніж 8 мільярдів доларів.
Виникає питання, як нові десятки мільярдів доларів, обіцяні Трампом, стануть реальністю, адже більшість токенів ще не випущені, а будь-яка спроба перевести їх у готівку, безсумнівно, призведе до різкого зростання цін. Після обіцянки Трампа про новий золотий вік для криптовалют його потенційні мільярди фактично підкреслюють його інтерес до ліберального підходу в цій сфері.
Ще однією проблемою є те, що через недостатнє регулювання мемкоїни можуть купувати хто завгодно – від підлітка з кредитної картки батьків до хакерів з Північної Кореї, які прагнуть маніпулювати світовою економікою. Є ймовірність, що стратегія Трампа із мемкоїнами може спонукати інших політичних та культурних лідерів до запуску аналогічних проектів.
Хоча багато представників криптовалютного світу з нетерпінням чекали на повернення Трампа, тривога зросла серед деяких захисників індустрії, які вважають, що мемкоїни негативно впливають на загальний імідж криптовалют.
"Мемкоїни не мають жодної цінності," – зауважив інвестор Баладжі Шрінівасан. "Вони не створюють багатства… Після початкового зростання ціна зрештою обвалюється, і останні покупці втрачають все".
Нік Картер, відомий криптоінвестор та прихильник Трампа, вважає, що занепокоєння вказує на панічний стан і повільно зростаюче усвідомлення того, що Трампа не можна контролювати так, як цього хотілося б індустрії.
Новообраний президент США Дональд Трамп оголосив про запуск мемкоїна $TRUMP, випустивши 200 мільйонів монет в перший день. За кілька днів Меланія Трамп також анонсувала власну криптовалюту – мемкоін $MELANIA.
20 січня біткоїн досяг історичного максимуму в 109 241 долар на фоні підготовки до інавгурації Трампа, але після церемонії ринок криптовалют зазнав змін. А саме, значно подешевшали біткоїн, а також мемкоїни, пов’язані з Трампом та його дружиною.