Ціни на нафту 9 квітня, в середу, знизилися до найнижчого показника з лютого 2021 року. Це сталося через побоювання щодо зменшення попиту на фоні наростання торгової напруженості між США та Китаєм, а також прогнозів підвищення пропозиції.
За інформацією Reuters, ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1,39 долара, або 2,21%, до 61,43 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate впала на 1,50 долара, або на 2,52%, до 58,08 долара. Обидва контракти втратили до 4%, але згодом скоротили свої втрати. Інвестори дедалі більше стурбовані падінням попиту на нафту та можливим надлишком на ринку.
"Агресивні заходи Китаю зменшують ймовірність швидкого досягнення угоди між двома найбільшими економіками, викликаючи занепокоєння щодо можливого економічного спаду в світі. Зростання попиту на нафту в Китаї на 50-100 тисяч барелів на добу під загрозою, якщо торговельна війна затягнеться, але посилення стимулів для збільшення внутрішнього споживання може пом'якшити втрати", – зазначила Є Лінь, віцепрезидент Rystad Energy з ринків нафтових товарів.
Падіння цін на нафту підсилює рішення ОПЕК+ щодо збільшення видобутку у травні на 411 000 барелів на день, що, на думку аналітиків, може призвести до надлишку на ринку.
Згідно з прогнозами Goldman Sachs, ціни на нафту Brent і WTI можуть знизитися до 62 і 58 доларів за барель до грудня 2025 року, а до грудня 2026 року – до 55 і 51 долара за барель відповідно. Водночас "екстремальний" прогноз передбачає падіння цін нижче 40 доларів за барель.
На фоні падіння цін на нафту, ціна на російську суміш ESPO 7 квітня вперше в історії опустилася нижче рівня західного цінового обмеження в 60 доларів за барель.