Глобальні ціни на каву набули стрімкого зростання внаслідок посухи в країнах-виробниках та зменшення доступності на ринку. Це впливає на ціну напою і в українських магазинах.
"Підвищення цін на каву в Україні зумовлене зростанням вартості кави на міжнародних ринках, значними посухами в країнах, де традиційно вирощують кавові зерна, а також різким скороченням пропозиції кави в глобальному масштабі. Тому ситуація є абсолютно зрозумілою. Зверніть увагу на те, що відбувається на світових ринках – ціни на каву коливаються, немов у стані хвороби."
За інформацією порталу Мінфін, в Україні у березні середні споживчі ціни на каву виросли на більше ніж 5% у порівнянні з попереднім місяцем. Експерт зазначив, що через збільшення вартості сорту арабіка кав’ярні все частіше переходять на дешевшу робусту, яка містить вищий рівень кофеїну, але має менш витончений смак. На зростання цін в Україні також вплинули загальна інфляція, витрати на електроенергію та рівень зарплат працівників.
"Якщо посуха триватиме, вартість кави в світі продовжить зростати. В Україні також спостерігається схожа ситуація – відсутність дощів призводить до висихання ґрунту, що може негативно сказатися на врожаї різних сельскохозяйственних культур", – зазначив Пендзин.
Згідно з повідомленням агентства Reuters, міжнародні компанії, що торгують кавою, а також обсмажувачі, зменшили обсяги своїх закупівель до рекордно низького рівня, оскільки галузь стикається з різким зростанням цін. Зокрема, ф'ючерси на каву сорту арабіки на біржі ICE піднялися на 70%.
Генеральний директор еквадорської компанії Elcafe Ренан Чуейрі повідомив, що вперше його компанія не змогла реалізувати весь запланований обсяг продукції до березня:
Нагадуємо, що нещодавно в Україні було відзначено зниження цін на картоплю. Зараз вони в середньому стали на 10% дешевшими в порівнянні з кінцем минулого тижня, проте на 18% дорожчими, ніж у минулому році.
На початку березня в Україні також спостерігалося зниження цін на огірки. Основною причиною цього здешевлення стало те, що практично всі місцеві тепличні комбінати почали реалізовувати свою продукцію.