Ціни на нафту стабілізувалися неподалік чотиримісячних вершин. Ринок зосередив свою увагу на наслідках нових санкцій США проти експорту російської нафти до Індії та Китаю. Як повідомляє Reuters, 13 січня ціни зросли на 2% після введення Міністерством фінансів США санкцій проти "Газпром нафти", "Сургутнефтегаза", а також 183 суден "тіньового флоту" Росії.
14 січня ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 54 центи і становили 80,47 долара за барель, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate подешевшала на 53 центи – до 78,29 долара за барель.
"Оскільки кілька країн намагаються знайти альтернативні джерела пального у відповідь на санкції, ми можемо побачити нові зміни, навіть якщо ціни трохи знизяться, якщо завтрашні дані про індекс споживчих цін у США перевищать очікування", – зазначив Харалампос Піссурос, старший інвестиційний аналітик брокерської компанії XM.
Зростання базової інфляції на 0,2% вище прогнозу може зменшити ймовірність подальшого зниження процентних ставок Федеральної резервної системи, що зазвичай стимулює економічне зростання і, відповідно, попит на нафту.
Хоча аналітики продовжують очікувати значного впливу нових санкцій на поставки російської нафти, їхній ефект на фізичний ринок може бути менш відчутним, ніж прогнозувалося.
Шість країн ЄС закликали Європейську комісію знизити максимальну ціну на російську нафту, яка наразі встановлена на рівні 60 доларів за барель, щоб зменшити доходи Москви для ведення війни в Україні.
У той же час державні нафтові компанії та великі приватні нафтопереробні підприємства Китаю активно закуповують сиру нафту з Близького Сходу та інших регіонів, остерігаючись можливих перебоїв у постачаннях пального через посилення санкцій проти Росії та Ірану.