Туреччина намагається стати основним постачальником природного газу для Європи, особливо на фоні витіснення Росії з цього ринку. Анкара активно працює над дипломатичними зусиллями для встановлення діалогу з Брюсселем, повідомляє Politico. Посол Туреччини в ЄС Фарук Каймакчі заявив, що енергетичне співробітництво стане пріоритетом у плані "розмороження" відносин з Європейським Союзом.
"Ми маємо Південний газовий коридор. У нас є 18 мільярдів кубометрів газу, які надходять в основному з Азербайджану, і ми можемо легко розширити це, підключивши його до середземноморських газових ресурсів. Наша роль існує, наш потенціал також", – підкреслив посол.
За інформацією Politico, енергетичні переговори між Анкарою та Брюсселем були призупинені у 2019 році внаслідок конфлікту між Туреччиною та Кіпром, країною-членом ЄС, щодо прав на буріння газу в Середземному морі.
Окрім транзиту азербайджанського газу та експорту власних запасів, Туреччина імпортує паливо з Росії за допомогою трубопроводу "Турецький потік", що проходить дном Чорного моря. Після закінчення угоди про транзит російського газу через Україну, цей підводний маршрут залишився єдиним шляхом, через який Москва може постачати газ до Європи.
Як повідомлялося, зважаючи на холодну зиму у Західній Європі та зупинку транзиту газу через Україну, ціни на газ у ЄС значно зросли. Щоб скористатися ситуацією, танкери з американським скрапленим газом, що слідували до Азії та Африки, змінили маршрут і направилися до Європи.
Водночас президент України Володимир Зеленський підкреслив, що країна не планує відновлювати транзит російського газу, але готова допомогти з поставками з альтернативних джерел, зокрема, постачанням газу з Азербайджану.