У Покровську, що розташоване в Донецькій області, закрито шахту, функціонують кілька магазинів, одне відділення «Укрпошти» та в обмеженому режимі працює міська лікарня. Усе місто зазнає обстрілів з артилерії та FPV-дронів. Про це в ефірі Радіо Свобода (проект «Свобода.Ранок») повідомив голова Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк.
«У нас шахта вже не працює, лише на підтримку, видобуток припинено. В місті діють кілька крамниць. Є великий страх, що можна опинитися під випадковим вогнем. Немає жодного місця в місті, яке б не піддавалося обстрілам з артилерії або дронів. Також працює лікарня в зменшеному режимі та одне відділення «Укрпошти», – зазначив Добряк.
За його інформацією, частота обстрілів значно зросла, а більшість комунальних послуг стали недоступними. Незважаючи на це, у Покровську залишилося 7200 осіб, серед яких є фахівці, які доглядають за літніми людьми і «переконують тих, хто ще не виїхав».
Голова міської громади повідомив, що людей зупиняє від евакуації «страх покинути місто», але місцева влада закликає їх переїздити в безпечніші регіони.
«Ситуація з обстрілами погіршується, вони стали частішими. Наразі в місті немає електропостачання, газу з 12 грудня, водопостачання немає з літа. Працюють ще кілька спеціалістів, які доглядають за людьми похилого віку та вмовляють тих, хто ще залишився, виїжджати. Зараз у місті залишилося 7200 людей, це трохи більше 10% населення (до початку повномасштабного вторгнення в Покровську проживало понад 60 тисяч – ред.). Основна причина – страх виїзду з міста, страх перед тим, куди їхати та з чим. Але коли на них «обрушується» вогонь, багато з них вирішують виїхати», – підкреслив посадовець.
Зараз Івано-Франківська область приймає евакуйованих, надаючи їм притулок у місцях компактного проживання, хоча багато людей, за його словами, знаходять окремі квартири.
«Сьогодні Івано-Франківська область є приймаючою стороною для людей з Донеччини. Це місця компактного проживання, але вони також слугують точкою входу. Для людей важливо мати можливість приїхати та оселитись – це можуть бути школи чи гуртожитки, проте далеко не всі бажають жити в місцях компактного проживання. Але як точка входу такі місця необхідні, щоб люди могли відновити сили і спланувати свої подальші дії. Термін перебування у цих місцях може бути довільним, і не всі евакуйовані виїжджають звідти одразу», – зазначив Добряк.
Нещодавно заступник голови міської військової адміністрації Олексій Стебель повідомив, що в Покровську залишилось 7000 цивільних мешканців.
Проект DeepState та американський Інститут вивчення війни (ISW) інформують, що російські війська у перші дні 2025 року активно захоплюють нові території на південь, південний схід та схід від Покровська.
Згідно з даними DeepState, агресор не має наміру штурмувати місто в лобову, а зосередиться на шляхах, що ведуть до Покровська. Таку ж думку висловили й аналітики ISW, підкреслюючи, що РФ намагається оточити Покровськ, зокрема, активізуючи наступ у районі Воздвиженки, що знаходиться за 20 кілометрів на схід від міста.