Президент України Володимир Зеленський затвердив нові санкції, ухвалені Радою національної безпеки та оборони 5 лютого. Глава держави видав відповідні укази № 67 та 68.
Нові санкції охоплюють капітанів "тіньового флоту" Росії, а також тих, хто займається викраденням української культурної спадщини. Зокрема, введено обмеження щодо 56 громадян Російської Федерації та одного громадянина Ірану, які є капітанами суден російського "тіньового флоту" і беруть участь у експорті російської нафти в обхід встановлених цінових обмежень.
Під обмеження потрапили, зокрема, керівники таких танкерів:
Варто відзначити, що ці танкери також потрапили під обмеження з боку США, Великої Британії та Європейського Союзу. Судна експлуатує компанія "Совкомфлот", яка також підпадає під західні санкції.
Крім того, санкції будуть застосовані до капітана судна моторного типу компанії Gatik Ship Management Євгена Безрукова, капітана танкера Moti, чиїм оператором є Gatik Ship Management, а також до капітана танкера Fjord Seal, оператором якого є компанія Prominent Shipmanagement Limited, Ігора Кучерова. Обмеження також поширюються на громадянина Ірану Алі Мохсені, капітана танкера Daksha, оператором якого є компанія Oceanlink Maritime DMCC, зареєстрована в Об'єднаних Арабських Еміратах.
Крім того, було введено санкції проти осіб з подвійним громадянством (усього 18 осіб). Серед них є перша заступниця "міністра культури Криму" Ольга Бурова, а також директор Мелітопольського краєзнавчого музею Євген Горлачов, який надав Росії дані щодо місця зберігання "Скіфського золота".
Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен закликала країни Заходу вжити жорсткіших заходів щодо санкцій проти Російської Федерації. Вона зазначила, що існуючі обмеження вже дають результати – економіка Росії стикається з істотними проблемами.
Видання Business Insider повідомляло, що санкції, введені Заходом, завдали серйозного удару по "тіньовому флоту" Російської Федерації. Країна-агресор стикається з дедалі більшими труднощами в експорті нафти.