Україна знижує інтенсивність атак на Росію з використанням американських ракет ATACMS великої дальності, оскільки запаси цих ракет скорочуються, а також через можливу зміну політики нового президента США Дональда Трампа щодо дозволу на удари на території Росії. Про це повідомляє видання The New York Times. Зазначається, що восени, коли Сполучені Штати ухвалили рішення надати Україні ці ракети, Київ отримав приблизно 500 ATACMS із складів Пентагону.
На той час України була обмежена у використанні цих ракет для атак на Росію, але вона їх активно застосовувала проти цілей на окупованих територіях, зокрема в Криму. Але після отримання дозволу від адміністрації президента Джо Байдена в листопаді на удари вглиб Росії, наразі в Україні залишилося лише «десятки» таких ракет — приблизно 50.
The New York Times, посилаючись на двох американських чиновників, повідомляє, що можливості отримати додаткові поставки ATACMS вкрай обмежені, оскільки вже виділені на потреби Близького Сходу та Азії. На основі даних Міністерства оборони Росії та російських військових блогерів, видання стверджує, що після отримання дозволу України використала не менше ніж 31 ракету ATACMS та 14 Storm Shadows.
Серед найбільш вдалої операції називається атака 20 листопада на російський командний пункт біля селища Мар'їно в Курській області. Після цього, 21 листопада, Росія здійснила напад на Дніпро новою балістичною ракетою «Орешнік», а шість днів по тому генерал Валерій Герасимов, начальник Генерального Штабу Росії, зв’язався з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал-лейтенантом Чарльзом Брауном, щоб обговорити нові стривоженість щодо ескалації конфлікту.
Після цього телефонного дзвінка, що відбувся 27 листопада, Україна на протязі двох тижнів не виконувала удари ATACMS і Storm Shadows, йдеться в статті The New York Times. Згідно з аналітиками, Київ міг вирішити уповільнити використання ракет, оскільки вже зосередився на об'єктах, які давно підпадали під його увагу, а з урахуванням обмежених запасів тепер використовує їх більш обережно.
Крім того, адмірал Роб Баер, голова військового комітету НАТО, зазначив, що удари ATACMS завдали серйозної шкоди низці заводів з виробництва зброї та складів боєприпасів у Росії. Це, за його словами, змусило Москву перенести багато своїх матеріально-технічних об’єктів подалі від фронту, що обмежує їх можливість ефективно вести бойові дії.
Водночас немає великої надії на те, що Дональд Трамп усуне прогалини в постачанні ракет, враховуючи його критику рішення Байдена дозволити удари вглиб Росії. Трамп, виступаючи 16 грудня в Мар-а-Лаго, зазначив, що може скасувати це рішення Байдена.
11 грудня Міноборони Росії повідомило, що Україна завдала удару шістьма ракетами ATACMS по військовому аеродрому в Таганрозі Ростовської області. Також 18 грудня Україна підтвердила застосування британських ракет Storm Shadow для атак на військові об'єкти в Росії, ймовірно, в районі хімічного заводу в Ростовській області.