Упродовж опалювального сезону 2024 року понад 245,5 тисячі українських домогосподарств отримали фінансову підтримку у розмірі понад 3,4 мільярда гривень для придбання дров та вугілля. Як повідомили в Міністерстві соціальної політики, з метою забезпечення українських родин доступом до пального взимку міністерство спільно з ООН вже протягом другого року надає додаткову фінансову допомогу.
Зокрема, з державного бюджету України виплачено 2,4 мільярда гривень для 198 тисяч домогосподарств, а 1,02 мільярда гривень для 47 тисяч домогосподарств виділено за рахунок Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Виплати продовжуються.
"Взимку надзвичайно важливо, щоб ми забезпечували додаткову підтримку для найбільш вразливих верств населення, зокрема пенсіонерів, осіб з інвалідністю та малозабезпечених сімей, які страждають від війни та постійних атак Росії на критично важливу інфраструктуру", — зазначила представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.
У відомстві підкреслили, що розмір додаткової фінансової підтримки для придбання твердого пального розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, залежно від його доходів: чим нижчі доходи, тим більше витрат на паливо покриває держава або міжнародні партнери.
Ця виплата систематично надається найбільш вразливим категоріям населення, зокрема громадянам, які вже отримують житлові субсидії та пільги на придбання твердого пального в зимовий період.
"Якщо ви вже отримуєте субсидію або пільгу на придбання твердого пального, звертатися спеціально нікуди не потрібно. Вся необхідна інформація для перерахування коштів на картковий рахунок отримувача є в Пенсійному фонді", — йдеться в повідомленні.
Якщо пільга або субсидія ще не призначена, то слід звернутися до Пенсійного фонду України в звичайному порядку і подати відповідну заяву.
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб Міністерство соціальної політики впровадило низку послуг, зокрема, субсидії на оренду житла, розширення сервісу "муніципальної няні" та підтримане проживання для людей похилого віку, розповіла міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
В Україні до державного бюджету закладено значно більше коштів на субсидії, ніж було виплачено, стверджує завідувачка відділу досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень Людмила Черенько. Вона зазначила, що багато людей з вразливих верств виїхали за кордон, а також є чимало українців, які проживають у зонах, де складно оформити субсидії.