Міністерство енергетики України ухвалило нову інструкцію, яка має на меті впровадження єдиних принципів використання графіків погодинних відключень для споживачів у всіх областях. Про це повідомила пресслужба компанії «Укренерго» 12 грудня. Для домашніх споживачів цей документ передбачає таке:
«Укренерго» пояснює, що черга групи побутових споживачів і бізнесу (ГПВ) формують класи споживачів, які споживають визначену кількість мегават. Загальний обсяг обмежень у процесі погодинних відключень розподілений на 6 рівних черг.
При цьому критично важливі об'єкти, які потребують пріоритетного енергопостачання, не входять до складу ГПВ, оскільки для них встановлено мінімальне навантаження.
Крім того, посилюється нагляд за реалізацією графіків обмеження потужності для промисловості. Якщо підприємства або юридичні особи ігноруватимуть команди щодо використання графіків погодинного відключення, оператори системи розподілу (обленерго) повинні самостійно активувати графіки аварійних відключень для тих споживачів, які підключені до їхніх мереж. А оператор системи передачі електрики застосовуватиме графік аварійних відключень для споживачів, підключених до магістральних мереж.
У четвер у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях України було скасовано графіки відключень електроенергії на 12 грудня. Також вони не діяли 10 і 11 грудня.
Раніше представники ДТЕК пояснювали, що на заході України відмінили відключення світла внаслідок того, що в тих регіонах, де мережі залишилися непошкодженими, а електростанції знаходяться ближче, електропостачання відновлюється швидше.
За даними «Укренерго» на 12 грудня, графіки погодинного відключення електроенергії для населення та промислових споживачів діяли з 7:00 до 22:00. Представники компанії зазначають, що «завдяки масштабним зусиллям з відновлення енергетики ситуація в системі поступово покращується після масованої атаки 28 листопада». Незважаючи на позитивні зміни, українців закликають продовжувати економити електроенергію.
У Повітряних силах ЗСУ додали, що внаслідок атаки Російської Федерації 28 листопада сталося 12 влучань, переважно по об'єктах паливно-енергетичного сектору.
За інформацією Міненерго, з жовтня 2022 року РФ здійснила понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, а тільки в цьому році через ці удари було втрачено 9 ГВт генераційних потужностей.