Ця постанова охоплює організації, які займаються теплопостачанням, водопостачанням і водовідведенням, а також збором твердих побутових відходів.
Як зазначили в уряді, підвищення рівня бронювання з 50% до 75% допоможе зменшити нестачу кадрів у комунальній сфері і забезпечити стабільну роботу критичних об'єктів під час війни. Крім того, для таких компаній спрощено вимоги до критеріїв щодо розміру заробітної плати працівників, які підпадають під бронювання.
«На виробництвах часто працюють на межі своїх можливостей через брак кадрів. Без кваліфікованих спеціалістів, слюсарів, операторів і достатньої кількості ремонтних груп підтримувати мережі в належному стані стає дуже важким завданням», – сказав заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
З 1 квітня всі попередні бронювання працівників, оформлені за старими нормами, втратили свою силу. Відстрочка залишається актуальною лише для тих компаній, які встигли оновити статус критичності та виконати повторне бронювання працівників, як повідомляє Міністерство економіки. Нові заявки розглядатимуться протягом 72 годин, а всі бронювання здійснюються через портал «Дія».
В Україні існує законодавство, яке регулює мобілізацію особи, що підлягають військовій службі у віці від 25 до 60 років.