Кабінет Міністрів України 14 січня ухвалив рішення, яке дозволяє підприємствам переброньовувати своїх співробітників через портал «Дія» без необхідності очікування 72 години. Ця норма набере чинності з 22 січня і діятиме до 1 березня для підприємств, що отримали новий статус критично важливих. Про зміни повідомили в пресслужбі Міністерства економіки. У відомстві сподіваються, що нововведення допоможе усунути складнощі, які виникали внаслідок триденної паузи між закінченням попереднього терміну бронювання та початком оформлення нового. Здійснюватиметься бронювання працівників у реальному часі.
Окрім того, Уряд вирішив дозволити повне бронювання працівників медичних установ державної та комунальної власності, тоді як раніше на це дозволялося лише 50% від кількості військовозобов’язаних. Це стосується закладів охорони здоров’я, а також установ, які займаються судово-медичною та судово-психіатричною експертизою, а також центрами крові.
«Спрощення процедури бронювання для медичних закладів є своєчасним кроком, що підкреслює критичну роль цих установ у підтримці життєдіяльності країни. Особливо важливим є скасування обмежень щодо обсягів бронювання для медичних працівників», – підкреслив заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів.
Крім того, Міністерству розвитку громад та територій надається відповідальність за затвердження списку українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проекти на кошти міжнародних партнерів.
19 грудня 2024 року віцепрем'єрка з євроінтеграції, міністерка юстиції України Ольга Стефанішина оголосила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України за останній час. Внаслідок цієї цілеспрямованої атаки тимчасово була зупинена робота державних реєстрів, а деякі сервіси у застосунку «Дія» не працювали.
Однак через тиждень, 26 грудня, на єдиному порталі державних послуг «Дія» відновили функцію бронювання від мобілізації.