Парламент Болгарії ухвалив рішення про створення державної мережі крамниць у найбільш бідних районах країни. У цих магазинах будуть реалізовуватися продукти харчування з обмеженими націнками.
Згідно з повідомленням видання Euractiv, уряд планує заснувати торговельну компанію з початковим капіталом у 5 мільйонів євро, що перебуватиме під контролем Міністерства сільського господарства та продовольства. Магазини будуть відкриті в будівлях державних поштових відділень у малих містечках, де виплачують пенсію.
"Запровадження державної мережі продуктових магазинів з контролем за походженням товарів і цінами є вкрай важливим кроком з боку держави для боротьби зі спекуляцією з боку перекупників, мереж і картелів. Це допоможе зберегти купівельну спроможність людей і забезпечити доступність якісних і доступних продуктів харчування навіть у найменших населених пунктах", – зазначається в повідомленні ініціаторів.
Економіст Інституту ринкової економіки Адріан Ніколов підкреслив, що участь держави в будь-якому ринку викликає занепокоєння щодо можливих порушень конкуренції та норм європейського законодавства.
"У цій ситуації чітко висловлений намір полягає у зміні ринкових умов для зниження цін на продукти харчування. Комісія з питань захисту конкуренції повинна ретельно розглянути, чи може роздрібна мережа, що має потужну фінансову підтримку, стати недобросовісним учасником ринку", – підкреслив фахівець.
Протягом останніх двох місяців болгарські споживацькі асоціації організували ряд протестних акцій, спрямованих на бойкот мереж, які підозрюються у навмисному завищенні цін. Перша протестна акція призвела до зниження доходів магазинів приблизно на 20%.
Слід підкреслити, що річний рівень інфляції в Болгарії дорівнює 2,6%.
В середньому, пенсії в країнах Євросоюзу коливаються в межах 1294 євро на місяць, проте в залежності від держави ці суми значно варіюються. У більшості європейських країн люди похилого віку можуть очікувати пенсію в межах 1000-1500 євро щомісяця.
Найменші пенсії в Європі отримують громадяни Боснії і Герцеговини – 237 євро, Болгарії – 226 євро, Молдови – 218 євро, тоді як албанські пенсіонери отримують лише 131 євро.