Російські місцеві влади та медіа повідомляють про атаку українських безпілотників на Казань (Татарстан) та місто Енгельс у Саратовській області вранці 14 січня, як повідомляє російська служба Радіо Свобода. Мешканці регіону та телеграм-канали інформують про значну пожежу в районі заводу «Казань Оргсінтез», який спеціалізується на виробництві високоякісних пластикових матеріалів. Завод знаходиться на північному окраїні Казані.
Телеграм-канали Mash і Baza повідомляють, що українські безпілотники лише «намагалися атакувати» завод, оскільки на його територію впали виключно уламки, одночасно публікуючи відеозаписи інтенсивної пожежі.
Влада Татарстану стверджує, що через атаку дронів у передмісті Казані спалахнула газова цистерна, яку вже вдалося загасити. За попередніми даними пресслужби очільника Татарстану, ніхто не постраждав.
У казанському аеропорту введено тимчасові обмеження на роботу. Росавіація також заборонила польоти в аеропортах Пензи, Ульяновська, Калуги, Тамбова та Саратова.
В Енгельсі Саратовської області безпілотники атакували промисловий об’єкт, внаслідок чого спалахнула пожежа. Місцеві жителі розповіли виданню «Обережно, новини», що після удару загорілася нафтобаза. Ця нафтобаза вже піддавалася атаці дронів 8 січня, а пожежу змогли ліквідувати лише через п’ять днів.
Губернатор регіону Роман Бусаргін зазначив, що в результаті атаки зазнало пошкоджень якесь промислове підприємство, але подробиці не уточнив.
Раніше Бусаргін також називав нафтобазу Росрезерву «промисловим підприємством», яке стало ціллю безпілотників тиждень тому. Напередодні губернатор звітував про ліквідацію відкритого горіння на нафтобазі, внаслідок чого під час гасіння загинули двоє співробітників МНС.
Губернатор Орловської області Андрій Кличков заявляв, що в регіоні в ніч проти вівторка було збито 17 українських безпілотників. За його інформацією, руйнувань та постраждалих немає. У Тульській області повідомляють про 16 збитих дронів, у Ростовській – 14. Про наслідки цих подій також інформації не надходило.
Станом на зараз українське командування не коментувало ці дані.
Не пізніше, ніж за кілька годин до атаки, було завдано комбінованого удару по Брянській області. Губернатор Олександр Богомаз запевняє, що всі цілі були збиті. Геолокація відеозаписів вибухів у Брянській області свідчить про те, що метою українського удару могли бути не лише склади боєприпасів, а й завод з виробництва вибухових речовин у місті Сільце. Раніше Брянський хімічний завод імені 50-річчя СРСР вже піддавався атакам.