В Україні немає ліків від гарячки Західного Нілу, – інформація від МОЗ

В Україні немає ліків від гарячки Західного Нілу, – інформація від МОЗ

Єдиний спосіб захисту від гарячки Західного Нілу – це вжиття особистих заходів обережності. Проте слід зазначити, що 80% людей, які отримали інфекцію вірусом гарячки Західного Нілу, зазнають цього захворювання без явних симптомів. Про це в бесіді з "УП. Життя" повідомив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров'я та головний державний санітарний лікар України.

"Гарячка Західного Нілу – це добре вивчене інфекційне захворювання. Воно розпочалося в Африці, але спалахи також фіксуються в європейських країнах. В Україні існують історичні природні осередки цієї хвороби. Це означає, що деякі регіони завжди були схильні до гарячки Західного Нілу. Ми спостерігали циркуляцію вірусу як у комарах, так і окремі випадки серед людей. Найбільше випадків було зафіксовано в Одеській, Донецькій та Київській областях", – зазначив Кузін.

Він також додав, що з огляду на потепління, змінюється поведінка комарів, які переносять цю інфекцію, і їх активність зростає.

Кузін пояснив, що комарі, які здатні переносити вірус гарячки Західного Нілу, є звичайними комарами, поширеними в побуті, і не є якимось специфічним для певних регіонів видом.

"Хоча більшість інфікованих не мають жодних симптомів, близько 20% можуть зазнати клінічних проявів, переважно у формі, схожій на грип. Зазвичай інкубаційний період триває від одного дня до тижня, після чого може різко підвищитися температура, з'явитися блювання або висип. У таких випадках необхідно звернутися до лікаря. Важливо пов'язати факт укусу комара з виникненням симптомів", – підкреслив він.

Читати також  Небезпечний вірус із смертельними наслідками: спалах в Африці вражає близько 90% хворих

Заступник міністра додав, що механізм передачі цього вірусу досить простий: птахи слугують природним резервуаром, і комарі, що кусають цих птахів, можуть передати вірус людині.

Кузін зазначив, що основним методом захисту від гарячки Західного Нілу є особисті засоби захисту: використання репелентів, встановлення москітних сіток, а також уникнення тривалого перебування на вулиці з відкритими частинами тіла.

"Немає специфічного лікування для гарячки Західного Нілу, як і вакцини. Тому кожен має дбати про свій захист, особливо в літні місяці, коли комарі активні. Якщо у людини після укусу комара виникає висока температура або алергічна реакція, важливо негайно звернутися до лікаря. Лікування в такому випадку буде лише симптоматичним: зниження температури, використання протизапальних засобів тощо", – пояснив головний державний санітарний лікар.

Раніше в інтерв'ю УНІАН голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що гарячка Західного Нілу не передається від людини до людини, а небезпека походить від укусів комарів, які є переносниками цієї хвороби.

Він уточнив, що хворий на гарячку Західного Нілу не є джерелом зараження для інших людей: "Вірус передається лише через укуси комарів… Це можна порівняти з малярією: заразитися малярією від іншої людини неможливо, тільки через укус комара", – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *