В Україні представлено нові вимоги для бронювання працівників: особливості нового механізму роботи

В Україні представлено нові вимоги для бронювання працівників: особливості нового механізму роботи

Сьогодні уряд представив оновлені критерії бронювання та визначення критичності для підприємств. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання розповів про ці зміни, акцентуючи на дотриманні принципу справедливості. "Відповідно до наших зобов'язань, до 15 листопада ми завершили аудит організацій, що мають статус критичних і право бронювати своїх працівників. Під час аудиту виявили ряд проблем, які необхідно вирішити," — повідомив він.

Шмигаль додав, що регіональні та галузеві параметри критичності підприємств тепер будуть узгоджені з Міністерством оборони та Міністерством економіки. Зокрема, для компаній у приватному секторі введені нові вимоги — зарплатні критерії та відсутність податкових заборгованостей стають обов'язковими для можливості бронювання працівників.

"Середня зарплата на підприємстві, а також у працівника, якого бронюють, повинна становити не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це допоможе знизити ризики зловживань, коли компанії беруть на роботу людей лише для формальних домовленостей про бронювання," — наголосив прем'єр.

За словами Шмигаля, з 1 грудня вся процедура бронювання буде проходити через платформу "Дія". При цьому буде здійснюватись щомісячний моніторинг підприємств, щоб перевірити їх відповідність новим критеріям.

Також було зазначено, що нові правила набирають чинності з 1 грудня, але для тих, хто вже має відстрочки, передбачено перехідний період, який триватиме до 28 лютого. В цей період усі підприємства зобов'язані оновити бронювання своїх працівників відповідно до нових вимог.

На Київському міжнародному економічному форумі Денис Шмигаль підкреслив, що критерії бронювання мають бути такими, щоб задовольнити потреби Збройних Сил України, бізнесу та фахівців.

Окремо народний депутат Богдан Кицак зазначив, що економічне бронювання викликає негативну реакцію в українському суспільстві, тому у Верховній Раді вирішили утриматися від його впровадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *