Угода між Україною та Сполученими Штатами стосовно сировини повинна бути "вигідною" для обох сторін, щоб забезпечити як захист, так і задоволення від партнерських відносин. На цьому підкреслив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції в рамках Форуму "Україна. 2025 рік".
Відповідаючи на питання, чи може українська сторона відмовитися від підписання контракту зі Сполученими Штатами, Зеленський наголосив, що в стратегічних партнерів, насамперед, має бути намір укладати угоду.
"Я бажаю, щоб угода між нами та нашими партнерами проходила без конфліктів, а навпаки, щоб була "виграш-виграш" для наших націй, для американського бізнесу, а також для нашого бізнесу і народу. Вважаю, що подібну угоду потрібно укладати. Це має бути як захист, так і задоволення від партнерських відносин. Адже якщо немає задоволення, це вже точно не партнерство", – зазначив президент.
На питання про продовження військової допомоги США, Зеленський відзначив, що підтримка триває, однак нових інформацій про передачу не надходить.
"Допомога наразі наявна. Хоча слід зазначити, що вона є досить застарілою… Ми вдячні, що її не призупинили. Незважаючи на затримку в постачанні, вона продовжує надходити. І ми все ще можемо отримати допомогу, оскільки голосували значно більше – там 15 мільярдів у процесі, якщо говорити відверто", – зазначив Зеленський.
Він зазначив, що ці кошти "скеровані на закупівлю зброї та інших технологічних засобів".
Зеленський підкреслив, що якщо угода включатиме певні числа або процентні ставки, її необхідно буде затвердити Верховною Радою України.
"Угоди можуть бути підписані, а згодом ратифіковані. Міністри мають можливість підписати, а потім пройти процес ратифікації. Ми б дуже бажали зустрітися з президентом Трампом, щоб узгодити деталі цієї угоди. Після цього міністри підпишуть її, парламент ратифікує, і всі будуть задоволені. Але потрібно трохи поступитися один одному заради загального щастя. Якщо один із двох щасливий, це не робить сім'ю повноцінно щасливою", – зазначив Зеленський.
Він підкреслив, що Україні необхідне партнерство і підтримка, "однак без шкоди для гідності та незалежності".
"Не хочеться залишитися на самоті, як часто кажуть…", – зазначив він.
Згодом лідер США повідомив, що Україні можуть загрожувати "складнощі", якщо вона не укладе угоду щодо корисних копалин.