Протягом попередньої доби на фронті відбулося 165 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил вранці 7 квітня.
Зокрема, два боєзіткнення відбулися на Харківському напрямку, Сили оборони відбивали вісім російських штурмів на Куп’янському напрямку.
На Лиманському напрямку російська армія атакувала 22 рази, намагаючись просунутися вперед поблизу Новоєгорівки, Нового, Колодязів, Ямполівки, Надії та в напрямках Новомихайлівки, Новосергіївки, Торського та Рідкодуба.
ЗСУ, за зведенням, успішно відбили дві спроби російських військ просунутися на Сіверському напрямку, на Краматорському російські загарбники наступальних дій не проводили.
Читайте також: Генштаб ЗСУ: втрати армії Росії в Україні перевищили 925 тисяч військових
«На Торецькому напрямку ворог здійснив 18 атак у районах Дачного, Диліївки, Торецька та Леонідівки. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 53 атаки агресора неподалік населених пунктів Суха Балка, Калинове, Удачне, Срібне, Єлизаветівка, Лисівка, Котлярівка, Преображенка, Андріївка, Богданівка, Водяне Друге, Котлине, Успенівка», – йдеться в зведенні.
Ще дев’ять російських штурмів ЗСУ відбили на Новопавлівському напрямку – поблизу Розливу, Костянтинополя, Веселого та Бурлацького.
Три атаки штаб зафіксував поблизу Привільного та Вільного Поля на Гуляйпільському напрямку. На Оріхівському напрямку, в районах Щербаків, Малих Щербаків та Кам’янського, російська армія атакувала позиції української армії чотири безуспішні атаки. Ще одну атаку Сили оборони відбили на Придніпровському напрямку.
Читайте також: Чи зможе Україна самотужки відбити новий великий наступ Росії?
«На Курському напрямку минулої доби наші воїни відбили 35 атак противника. Ворог здійснив 212 артилерійських обстрілів, з них 13 — із реактивних систем залпового вогню. Також завдано 16 авіаційних ударів, під час яких було скинуто 27 керованих авіабомб», – додає командування.
За оцінкою Інституту дослідження війни, темпи просування російських військ сповільнюються з листопада 2024 року: вони захопили близько 627 квадратних кілометрів в Україні в листопаді, 569 квадратних кілометрів в грудні, 427 у січні 2025 року, 354 в лютому та 203 – в березні 2025 року. ISW пояснює це частково успішними українськими контратаками на сході.
Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.