Директор Центру фінансів і безпеки RUSI Том Кітінг у своїй колонці для Politico нагадав, що Україні надаються кредити, забезпечені доходами від заморожених російських активів, але самі гроші досі не використовуються, що пояснюється правовими, фінансовими та навколишніми юридичними проблемами.
На думку президента Європейського центрального банку Крістін Лагард та інших видатних фінансистів єврозони, вилучення російських активів може спричинити "правові ризики" для інвестицій в євро.
Зараз в Україні немає можливості отримати таку величезну суму грошей відразу, але країні потрібен стабільний і надійний дохід. Це означає, що вимога до оборотності в обговоренні контрзаходів буде виконана, оскільки залишається можливість повернення активів до Росії. Крім того, якби такий фонд знаходився в Брюсселі, податкові надходження Бельгії також були б захищені.
Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну міжнародна спільнота заблокувала російські активи, які були розміщені в західних фінансових установах. Відомо, що йдеться про суму приблизно 300 мільярдів доларів, з яких близько 245 мільярдів євро знаходяться в країнах ЄС, серед яких 208 мільярдів складають державні активи Російської Федерації, а 37 мільярдів – приватні.
На сьогоднішній день серед партнерів України ведуться розмови щодо можливості вилучення та використання цих коштів для відновлення країни. Деякі держави висловлюють побоювання з приводу можливих негативних наслідків для фінансових ринків.