Євросоюз вперше включив китайські компанії до нового пакету санкцій проти Росії.

Євросоюз вперше включив китайські компанії до нового пакету санкцій проти Росії.

Європейський Союз уперше ініціював накладення санкцій на китайські компанії та фізичних осіб через їхню співпрацю з російськими підприємствами, які пов'язані з військовими діями Москви в Україні, повідомляє Радіо Свобода. Ці нові заходи є частиною 15-го пакету санкцій, запропонованого Брюсселем, що включає замороження активів шести китайських компаній та заборону на видачу віз одному громадянину Китаю.

Хоча раніше ЄС уже запроваджував санкції проти китайських фірм, щоб протидіяти ухиленню від сплати податків, ці заходи не включали заборону для європейських компаній на ведення бізнесу з ними. Ця ініціатива відзначається як перша спроба занести до чорного списку китайські фірми та осіб, які сприяють Росії у закупівлі товарів подвійного призначення, що можуть бути використані на полі бою.

У разі затвердження, такі дії завадять в’їзду до ЄС осіб, пов’язаних із зазначеними компаніями, і заморозять фінансові активи цих фірм на території ЄС. Проект пакету санкцій з'явився після того, як Росії вдалося обійти значні санкції ЄС і США, переважно шляхом перенаправлення критично важливих товарів, таких як мікропроцесори, через треті країни, які мають дружні стосунки з Москвою.

Китай, зокрема, відіграє ключову роль у зміцненні російської економіки після вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Західні чиновники заявляють, що підтримка Китаю в обхід санкцій стала суттєвою для Москви на фоні військових дій. Єдиною особою, стосовно якої пропонується заборона на видачу віз, є «китайський бізнесмен», що представляє фірму, яка працює в Китаї та Гонконзі, і яка, за зазначенням документу, «порушила правила обхідних санкцій ЄС на адресу РФ».

В загальному документі перераховано 54 особи, яким заборонено отримання віз, а також 29 організацій, активи яких можуть бути заморожені, більшість з яких належить російським громадянам. Серед шести пропонованих до санкцій фірм, що базуються в Китаї або Гонконгу, є одна, що належить російському громадянину. Ця компанія, згідно з проектом, «з початку війни проти України є провідним постачальником мікроелектронних компонентів, що підлягають санкціям, для російських фірм, які виготовляють безпілотники “Орлан”, які використовують російські збройні сили в Україні».

Окрім замороження активів та виїзних заборон, новий пакет санкцій також стосується 33 компаній, переважно з Росії, які знаходяться під експортними обмеженнями, а також містить фірми з Китаю, Ірану, Таїланду та Об’єднаних Арабських Еміратів. У довіднику також наведені 44 юридичні особи, на які можуть бути накладені санкції в рамках боротьби з так званим «тіньовим флотом» Росії – терміном, що позначає судна, які займаються незаконними операціями для обходу санкцій. Проект пакету санкцій уперше був представлений країнам ЄС 22 листопада, і для його затвердження необхідна згода всіх 27 країн-членів ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *