У середу, 1 січня, Україна офіційно стала 125-ю державою, яка приєдналася до Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). У будівлі суду поряд зі стягами інших країн-учасниць встановили синьо-жовтий український прапор, повідомляє Укрінформ. Тепер Україна має ті ж права, що й інші держави, ставши повноцінним членом МКС, зокрема, може брати участь у голосуваннях, пропонувати поправки та інші важливі ініціативи.
Речник МКС Фаді ель-Абдалла зазначив, що наразі Україна є "повноправним учасником цього міжнародного угоди з усіма правами та обов’язками, які мають держави-учасниці".
"Одним із найважливіших прав є право голосу при затвердженні бюджету, внесенні змін, поправок до Римського статуту, а також під час виборів суддів, прокурора та його заступників. Це дозволяє Україні активно впливати на розвиток міжнародного кримінального права", – підкреслив представник суду.
Він також висловив сподівання, що Україна послужить прикладом для інших держав: "Сподіваємося, що це стане сигналом для інших країн, які готові підтримати нашу ініціативу та допомогти нам у досягненні мети щодо універсальності Римського статуту, об’єднавши зусилля у глобальній боротьбі з безкарністю та побудові справедливішого світу".
Згідно з повідомленням УНІАН, з 1 січня Україна також приєднується до Асамблеї МКС. Торік Київ надав ратифікаційну грамоту генеральному секретарю ООН, проте документ не набула чинності відразу.
Раніше на сесіях Асамблеї Україна мала статус спостерігача, що дозволяло її представникам бути присутніми на засіданнях, але не надавало права голосу чи участі в ухваленні рішень.