У 2024 році до України було імпортовано агропродовольчих товарів на суму 7,82 мільярда доларів, що є на 9,7% більше, ніж у 2023 році. Найбільшу частку в загальному обсязі імпорту склала риба та морепродукти.
Цю інформацію надав провідний науковець секції аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", доктор економічних наук Богдан Духницький.
У складі імпорту аграрних товарів до України зазвичай переважають кілька основних груп продуктів.
Ці товари становлять 64% від загальної вартості імпорту сільськогосподарської продукції в нашій країні.
Основним джерелом постачання сільськогосподарських товарів в Україну залишається Європейський Союз. Частка товарів із держав ЄС вже шостий рік поспіль перевищує 50% імпортованої агропродовольчої продукції, досягнувши 51,3%.
Починаючи з 2017 року, Польща займає перше місце серед основних постачальників агропродукції до України. У минулому році вона експортувала в нашу країну сільськогосподарські товари на загальну суму 925 млн доларів США, що на 3% менше порівняно з 2023 роком, коли цей показник становив 950 млн доларів.
"Імпорт продуктів харчування в Україні у 2024 році став третім за обсягом у грошовому еквіваленті за роки незалежності. Це відбулося на фоні зростання протягом другого року поспіль в умовах повномасштабного вторгнення Росії на територію нашої країни, що свідчить про певну стабілізацію попиту на імпортну продукцію, яка частково доповнює асортимент товарів на внутрішньому ринку", – зазначив Духницький.
Наприкінці січня в Україні знову відбулися зміни цін на продукти харчування. Після короткочасної стабільності вартості, ціни на картоплю знову почали зростати. Додатково, значне зменшення запасів якісної продукції призвело до подорожчання білокачанної капусти та моркви.
Експертка у сфері агрономії Лариса Гук повідомила, що в Україні спостерігається тенденція до підвищення цін на гречку. Ця затребувана крупа може досягти свого максимального значення вже через кілька тижнів.