Обговорювати можливі перемовини в теперішній ситуації, коли Росія "по суті має ініціативу на фронті", є вкрай ризикованою позицією. Про це в ефірі "LB live" заявив Роман Костенко, полковник Служби безпеки України, військовий та народний депутат.
Відповідаючи на запитання про можливість для України зробити тимчасову паузу для накопичення ресурсів і вирішення питань мобілізації, якщо США запропонують "заморозити" конфлікт, не визнаючи при цьому окуповані території України російськими, Костенко зазначив, що "вірогідно, вони знову намагатимуться схилити нашу владу до реалізації Стамбульських угод, які нібито підписали представники української сторони".
"Для них це питання буде більше не про території, а про те, щоб сказати: 'Так, у нас у Конституції вказані Запорізька та Херсонська області — ми їх залишимо в тому стані, в якому вони є. Можливо, ми віддамо вам Енергодар… Кінбурнську косу, наприклад… А ви, в свою чергу, не будете прагнути до НАТО та зменшите свою армію'", – підкреслив він.
Депутат додав, що коли ці умови будуть виконані, через півроку "вони знову активізуються, адже в них не буде ніяких обмежень". "Вони наростять свою військову потужність, підготують більше людей і знову спробують захопити… Вони знайдуть привід для цього. Вони самі його створять", – прокоментував парламентарій.
Костенко наголосив, що "говорити про перемовини в теперішній час — це дуже небезпечно, коли Росія по факту має ініціативу на фронті".
"Її союзники, такі як Північна Корея, Іран, також підтримують її. Китай купує в них ресурси, Індія… Тому у них будуть достатні фінансові ресурси для ведення війни", – зазначив депутат.
Він підкреслив, що якщо хтось вважає, що відсутність активних дій з боку України призведе до швидкого закінчення війни, це сумнівно.
"Навіть якщо війна колись і закінчиться, це буде лише затишшя перед новим спалахом, а ми понесемо значно більші втрати, ніж вже зазнали", – резюмував Костенко.
Раніше командувач Сил оборони Естонії Андрус Мерило висловив думку, що під час агресії проти України Росія досягла принаймні однієї важливої мети — легітимізувала окупацію чужих територій.
На його думку, встановивши контроль над частиною суверенної української землі, Москва надіслала світу сигнал, що окупація чужих територій стала нормою.