"Потрібно з'ясувати, яким чином ми отримуємо цю підтримку. На жаль, наші дані істотно відрізняються. У нас все насправді дуже прозоро. Вартість війни для нас становить 320 мільярдів. З цієї суми 120 мільярдів – це наші, українські, податкові кошти. 200 мільярдів – це допомога від США та ЄС. Говорячи про військову допомогу, ми маємо на увазі пакет підтримки на суму 320 мільярдів", – зазначив Зеленський.
Він підкреслив, що на даний момент Сполучені Штати надали приблизно 67 мільярдів доларів у вигляді військової допомоги, а також 31,5 мільярда доларів у вигляді безпосередньої фінансової підтримки для певних програм.
"Ми щиро вдячні за всі гуманітарні ініціативи, але не можна підраховувати 500 мільярдів і повертати нам 500 мільярдів у вигляді мінералів чи інших матеріалів. Це не серйозна дискусія", – підкреслив президент.
Зеленський зазначив, що Україна готова до розробки важливого документа про українські природні ресурси, який включатиме справжні гарантії безпеки.
"Нам необхідні гарантії безпеки, якщо вам це потрібно – ми із радістю ділимось. Залежно від обсягу інвестицій, отримуйте відсотки з об'єкту інвестицій, без проблем, заробляйте на цьому. Але ми потребуємо забезпечення безпеки", – наголосив президент.
Президент США Дональд Трамп прокоментував слова Зеленського про те, що Україна не отримала всю обіцяну підтримку від Америки. Згідно з Трампом, він ніколи не спостерігав жодної ясної звітності стосовно допомоги Україні.
Адміністрація Трампа колись виставила Україні пропозицію про передачу США 50% її корисних копалин. Нинішній президент США висловив бажання отримати від України "еквівалент корисних копалин на загальну суму 500 мільярдів доларів".
Президент Володимир Зеленський відмовився підписувати угоду щодо корисних копалин зі США, оскільки вона не є готовою і не відповідає інтересам України.