Президент України Володимир Зеленський заперечив заяву про те, що у 2022 році прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон нібито переконав його відмовитися від укладення мирної угоди з Росією.
"Це не відповідає логіці. Чому він повинен був нас відмовляти? Тобто, Борис приїхав саме тоді, коли ми звільнили Київ і Київську область. А як би ми гуляли з ним по Києву? У нас є відеодокази. Ми не були з ним у той момент, коли нам було дуже важко. Звичайно, нам було важко, але цей етап минув", – підкреслив Зеленський в інтерв'ю для британського видання The Guardian.
Він закликав уявити час, коли Україні було вкрай важко, і вона теоретично була "готова прийняти будь-які умови".
"Наприклад, нас зазнають тиску. Приїжджає Джонсон і заявляє: ми з вами, тримайтеся! Не йдіть на компроміси з Росією!".
На його думку, це можна уявити різними способами.
Президент України зазначив, що коли з'явилась інформація про звірства російських військ у Бучі, всі українці відчули неприязнь до росіян і не бажали з ними спілкуватись.
"Ми прагнули до справедливості та відплати. Жодна сила не могла змінити моє бачення чи погляди нашого суспільства. Всі ми поділяли одні й ті ж почуття".
2 квітня 2022 року Київська область повністю позбавилася від російських окупантів. Зокрема, території Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Мощуна, Бородянки, Димера, Іванкова та всієї області були звільнені в результаті дій Збройних сил України.
Після вигнання російських окупантів, світ став свідком жахливої картини злочинів на Київщині: масові захоронення, ознаки тортур, руйнування і пограбування.
9 квітня 2022 року Борис Джонсон відвідав Київ, де разом з Володимиром Зеленським прогулявся вулицями столиці України. Вони відвідали Хрещатик, Майдан Незалежності та Алею Героїв Небесної Сотні. Президент продемонстрував гостю меморіал, присвячений загиблим героям.
Відомо, що Росія використовує згадку про переговори, які проходили між делегаціями України та Росії в Стамбулі в марте 2022 року, щоб маніпулювати фактами. Зокрема, Росія намагається показати це таким чином, ніби Україна не прагнула миру. Однак насправді, під час зустрічі в Стамбулі нічого не було узгоджено. Київ хотів провести зустріч між президентами України та Росії, щоб вирішити питання, які виникли під час переговорів. Проте Росія відмовилася від такої зустрічі.