Найкращою гарантією безпеки для України залишається членство в НАТО. Проте, як зазначив президент України Володимир Зеленський під час брифінгу у Брюсселі 18 грудня, Київ не очікує запрошення до Альянсу з боку когось конкретного. "У нас є різноманітні гарантії: санкційні, фінансові, що стосуються поставок зброї. Однак цього недостатньо, щоб забезпечити, що Путін не наважиться знову на агресію. Найкраще — це сильна армія, потужніша за всі європейські. Ми не маємо права обмежувати нашу армію. Але справжніми гарантіями є Альянс і сильна економіка. Під час війни ми маємо величезний дефіцит у бюджеті — близько 40-42 мільярдів гривень", — сказав президент.
На запитання про те, від кого Україна очікує запрошення до НАТО, враховуючи, що оточення обраного президента США Дональда Трампа та нинішня адміністрація Білого дому не підтримують цей крок, Зеленський відповів, що Україна активно бореться за отримання такого права. "Ми не чекаємо від когось, ми ведемо боротьбу за це право. Кожне таке рішення є складною частиною історії нашої держави. Тому ми не можемо покладатися на когось, можемо тільки зробити все можливе, щоб це стало реальністю", — зазначив президент.
Як повідомлялося раніше, генеральний секретар НАТО Марк Рютте визначив пріоритети для України, які потрібно виконати перед вступом до Альянсу. Він підкреслив, що важливо обговорити, якою буде траєкторія наступних місяців і чи матиме значення питання членства в майбутніх переговорах.
У Плані перемоги, представленому президентом Володимиром Зеленським, запрошення України до НАТО є першим пунктом. Президент вважає, що це повинно зміцнити позицію України під час майбутніх переговорів.
Зеленський переконаний, що запрошення до НАТО повинно стосуватися всій Україні у міжнародно визнаних кордонах на 1991 рік. Як зазначив президент, Україна ніколи не визнає російську окупацію своїх територій і не погодиться на членство в НАТО лише для певних частин країни.