Переговори щодо миру в Україні можуть стартувати, якщо вдасться домовитися про тимчасове припинення вогню. Проте поки тривають жорстокі удари по території країни, вести діалог буде надзвичайно складно. Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це зазначив президент Володимир Зеленський під час брифінгу.
"Стосовно червоних ліній та прямих переговорів, я відверто заявляю – я не боюся жодного варіанту і формату переговорів з росіянами, з посередництвом, без посередництва, за участю Сполучених Штатів Америки чи Європи. Було б добре, щоб будь-які переговори мали конкретний зміст", – підкреслив Зеленський.
"На сьогоднішній день розмовляти з терористами та ракетами — це безглуздя. Який сенс у простому спілкуванні? – Перш за все, потрібне безумовне припинення вогню", – зазначив Зеленський.
Водночас, він висловлює подяку Сполученим Штатам за ініціативу безумовного припинення вогню, що є вірним кроком.
Зокрема, він зазначив, що сьогодні внаслідок російського балістичного обстрілу Кривого Рогу загинуло багато українців, у тому числі діти. Водночас, росіяни відвідують США та виступають, розповідаючи, як вони "прагнуть миру", пропонуючи американцям якісь "мінеральні угоди", демонструючи свою готовність до переговорів.
"Той, хто готовий, демонструє не лише слова, а й здійснює певні дії", – зазначив Зеленський.
Президент України також дав відповідь на запитання про те, які конкретні дії від президента США Дональда Трампа необхідні для того, щоб змусити Росію дійсно припинити вогонь.
"Якщо ще не зареєстрований відповідний закон у Конгресі… Я впевнений, що необхідні рішучі дії будуть в найближчому майбутньому. Ми цього дуже чекаємо. Не хочу вказувати, від кого. Але, ми усвідомлюємо, хто стоїть за цим", – зазначив Зеленський, зауважуючи на новому законі про санкції проти Росії.
Він підкреслив, що першим етапом у досягненні миру повинно бути припинення вогню. Президент вважає, що США здатні змусити росіян здійснити цей крок.
Як повідомлялося раніше, у березні в Саудівській Аравії відбулися дві зустрічі між делегаціями України та США, а також окремо між Америкою та Росією. Україна висловила бажання щодо повного припинення вогню на 30 днів. Росія формально підтримала цю пропозицію, але висунула ряд вимог, які неможливо виконати.
У березні сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що найближчим часом представить новий законопроект, спрямований на введення санкцій проти Росії, але наразі справа все ще залишилася на рівні обіцянок.