Президент Володимир Зеленський здійснив офіційний візит до Туреччини. Український лідер підкреслив значення територіальної цілісності України та знову висловив вимогу про надання гарантій безпеки.
"Як країна, ми прагнемо до миру; ми хочемо, щоб конфлікти припинилися. Проте важливо, щоб завершення цієї війни відбулося на основі певних гарантій безпеки. Ми сподіваємося на надання таких гарантій з боку США, ЄС, Туреччини та всієї європейської спільноти", – зазначив Зеленський, повідомляє агенція Anadolu.
Він підкреслив, що Україна ніколи не погодиться на компроміси стосовно своєї територіальної цілісності чи суверенітету, зазначивши, що не може діяти всупереч українському Основному Закону.
"За жодних умов ми не визнаємо тимчасово окуповані території як частину Росії. Вони завжди залишатимуться частиною України", – підкреслив президент України.
Зеленський також підтвердив відданість Києва поверненню захоплених територій шляхом дипломатії, підкресливши: "Ми не бажаємо втрачати наших людей – вони є нашим найціннішим надбанням".
Він зазначив, що ці питання також будуть розглядатися на зустрічі з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.
Зеленський підкреслив, що на старті війни не існувало жодних дипломатичних зусиль, і розповів, як згодом Росія висунула свої умови, тоді як Україна була усунена від переговорів між Москвою і Вашингтоном. За його словами, навіть у найскладніші моменти Україна ніколи не змінювала свої принципи і не приймала ультиматумів.
Підтверджуючи готовність Києва до дипломатичних зусиль для вирішення конфлікту, Зеленський закликав усіх посередників, включаючи російських, американських та європейських, до продуктивної розмови. Проте він чітко заявив, що Україна не прийме жодне рішення, яке загрожуватиме її територіальній цілісності або суверенітету.
Анкара продовжує підтримувати рівновагу між Україною та Росією, прагнучи зберегти нейтральну позицію. Туреччина не визнає анексію Криму та інших окупованих районів, а на початку великомасштабного вторгнення надавала українським військовим безпілотники Bayraktar TB2, бронетехніку та гуманітарну допомогу.
Водночас держава не приєдналася до санкцій Заходу щодо Російської Федерації, підтримує торгово-економічні зв'язки з Москвою, а також імплементує закупівлі російського газу та інших енергетичних ресурсів.