Потік імпорту з Китаю посилить економічну загрозу, яку становлять мита Дональда Трампа для Європи. Тепер Брюссель має підготувати заходи для захисту від недорогих товарів з Азії.
Огляд видання Financial Times повідомляє, що 20%-ві імпортні мита, введені Трампом, спричинили стурбованість щодо майбутнього європейських виробників, які вже зазнають негативного впливу від мит на автомобілі та сталь.
"Прямий торговий шок в Азії, найімовірніше, вплине і на Європу", – зазначив головний економіст Deutsche Bank по Німеччині Робін Вінклер.
Вказується, що виробники з Китаю прагнутимуть розширити збут своєї продукції на європейських та інших ринках, оскільки їх чекатиме "сувора тарифна перепона в США".
"Ми повинні вжити необхідних заходів для захисту наших секторів", – зазначив один із провідних дипломатів ЄС. "Нас дуже турбує, що це може стати ще одним джерелом напруженості у наших відносинах з Китаєм."
За його словами, Європейський Союз вже ввів мита в розмірі до 35% на китайські електричні автомобілі, і можливо, Брюсселю доведеться застосувати більш жорсткі заходи щодо інших товарів.
Політики різних країн обговорюють суттєві зміни в глобальній торговій системі після того, як Трамп запровадив взаємні мита. Як свідчить інформація з Єльської бюджетної лабораторії, ці кроки призвели до того, що ефективна ставка мит у США досягла найвищого рівня з 1909 року.
"Найбільший економічний жах Європи щойно став реальністю", – зазначив керівник глобального макроекономічного підрозділу ING Карстен Бржескі.
Відповіді урядів країн, що постраждали, різнилися: деякі виявили стриманість, тоді як інші заявили про намір оскаржити рішення Трампа.
Китай, у свою чергу, повідомив про запровадження нових мит на імпорт зі США у розмірі 34%.