Парламентська асамблея НАТО висловила підтримку стратегії Зеленського для досягнення перемоги

Парламентська асамблея НАТО висловила підтримку стратегії Зеленського для досягнення перемоги

Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію на засіданні в Монреалі, Канада, 25 листопада, в якій закликала країни Північноатлантичного альянсу не зменшувати підтримку України. Зокрема, в документі зазначено, що необхідно «збільшити політичні та практичні заходи для того, щоб допомогти Україні отримати запрошення та стати 33-ю країною-членом НАТО якнайшвидше». Резолюція також підтвердила підтримку так званого плану перемоги, запропонованого раніше Президентом України Володимиром Зеленським, один із пунктів якого передбачає формальне запрошення України до НАТО.

Згідно з інформацією з джерел, у непублічній частині резолюції згадується запит України на постачання американських крилатих ракет «Томагавк», які мають радіус дії до 1600 або 2500 кілометрів (залежно від типу). У самій резолюції безпосередньо про «Томагавк» не йдеться, проте в ній зафіксована підтримка надання Україні систем протиповітряної оборони, далеких високоточних ракетних комплексів та бойових літаків. Також документ містить заклик до проведення ударів по військових об'єктах на території Росії за допомогою західної зброї в цілях самооборони.

У резолюції також зазначено, що до наступного саміту НАТО альянс має підготувати спільну стратегічну доктрини щодо Росії, де підкреслюється необхідність військового протистояння Москві та розширення санкцій з метою зниження її здатності до ведення агресивних війн.

Цей документ є рекомендаційним і не зобов’язує до виконання. Він був ухвалений на фоні загострення ситуації, коли США та їхні союзники надали згоду Україні на удари далекобійною зброєю по території Росії, в той час як російські військові, як стверджується, завдали удару ракетою середньої дальності «Орєшнік» по заводу «Південмаш» у Дніпрі.

26 листопада речник Кремля Дмитро Пєсков вказав, що Захід повинен був «почути» російського президента Володимира Путіна, який зазначив, що ракета «Орєшнік», що може бути носієм ядерних боєзарядів, може використовуватися й для ударів з боку країн НАТО, які постачають зброю Україні.

Також 26 листопада в Брюсселі відбулося засідання Ради НАТО – Україна, однією з тем якого стало обговорення російського удару по Дніпру. Союзники по НАТО раніше засудили цей напад, назвавши його ескалацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *