Київ уважно стежить за ситуацією в Сирії, де бойові дії загострюються, інформує Міністерство закордонних справ України 2 грудня. У заяві йдеться про те, що Сирія переживає новий небезпечний етап війни, який може мати непередбачувані наслідки для миру та безпеки в регіоні. Понад тринадцять років збройного конфлікту завдали непоправної шкоди народу цієї країни: більше півмільйона загиблих, мільйони людей, які стали біженцями або вимушеними переселенцями.
Міністерство звинуватило правління президента Башара Асада в цих стражданнях, підкресливши, що його режим вдається до репресій протягом багатьох років, а також перетворив Сирію на арені дій для інших агресивних держав – Росії та Ірану, а також їхніх проксі-сил, зокрема угруповання «Хезболла».
Дипломатичне відомство також нагадує, що в 2016 році Асад визнав російську анексію Криму, а після початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році почав допомагати Росії, направляючи найманців для боротьби проти України.
«Зміцнення військово-технічної співпраці між Росією та Іраном вже сьогодні підриває безпеку в Європі і на Близькому Сході. Це Москва і Тегеран несуть основну відповідальність за погіршення ситуації в Сирії. Жахливі злочини, вчинені режимами Асада, Путіна та іранських аятол проти сирійців, створюють загрозу існуванню Сирії як незалежної держави», – зазначає міністерство.
Також Міністерство закордонних справ вважає, що російська та іранська влада продовжують прикладати зусилля для утримання контролю над сирійським режимом.
Відзначається, що необхідно впровадити резолюції Ради Безпеки ООН щодо Сирії, а також ініціювати загальнонаціональний інклюзивний діалог для встановлення стабільного, вільного та демократичного майбутнього для Сирії.
Наступ повстанців розпочався 27 листопада, а 30 листопада сирійські військові підтвердили, що повстанці зайняли частини Алеппо. У 2019 році Росія, Туреччина та Іран підписали угоду на заморожування конфлікту в Сирії. У збройному протистоянні беруть участь уряд президента Башара Асада, підтримуваний Росією та Іраном, проти курдських повстанців, яких підтримують США, в той час як Туреччина надає допомогу окремим повстанським угрупованням. Американські війська все ще присутні в районах, які контролюють курди.
Бойові дії відбуваються на фоні зростаючих побоювань щодо можливої ескалації конфлікту на Близькому Сході.